Një dashuri e pavdekshme: Pike rinovon me Barcelonën me klauzolë absurde

0

Mbrojtësi i Barcelonës Zherard Pike ka rinovuar zyrtarisht, duke firmosur deri në vitin 2022, njofton Barcelona.

Qendërmbrojtësi i kombëtares spanjolle do të qëndrojë deri në moshën 35-vjeçare te Barcelona, me këtë kontratë, ndërsa për prishjen e kontratës klauzola është 500 milionë euro.

Pike është rritur te Barça, duke u bashkuar me klubin blaugrana që në vitin 1997, në moshën 10-vjeçare.

Ai shkoi te Mançester Junajtid në vitin 2004 dhe fitoi titullin dhe Champions League në 2007-08, para se të kthehej në Camp Nou në sezonin pasues.

Tashmë 30 vjeç, Pike ka fituar gjithçka në Katalunjë, përfshirë 6 tituj kampionë Spanje, 5 Kupa Mbreti, 3 Champions League dhe 3 Botërorë Klubesh.

Pas Lionel Mesit (700 milionë euro), Pike bëhet lojtari me klauzolën më të lartë për prishje kontrate te Barcelona.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image