Nis ofensiva, Barça bën ofertën e parë për pasardhësin e Nejmarit

0
DORTMUND, GERMANY - AUGUST 05: Ousmane Dembele of Dortmund walks out of the tunnel prior to the DFL Supercup 2017 match between Borussia Dortmund and Bayern Muenchen at Signal Iduna Park on August 5, 2017 in Dortmund, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images )

Pasi arkëtoi 222 milionë euro nga shitja e Nejmarit, Barcelona tani nis punën për gjetjen e zëvendësuesit të brazilianit.

Prej kohësh ëndrra e drejtuesve katalanas është Filipe Kutinjo, por Liverpuli nuk e lëshon për asnjë shifër.

Kjo bën që Barça të përqendrohet te talenti i Dortmundit, Usman Dembele.

Francezi shkëlqeu sezonin e shkuar dhe ka konfirmuar se është një talent i madh, i aftë të përshtatet shumë mirë me futbollin dhe skemat e Barcelonës.

Gianluca Di Marzio raporton se Barça ka bërë një ofertë zyrtare: 70 milionë euro, plus bonuse. Dortmundi për momentin refuzon, por tani që Obamejang ka konfirmuar se nuk do të largohet, shitja e Dembelesë ka shumë gjasa të realizohet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here