Ngo: Gabimet i kam lënë pas, ja çfarë ka ndryshuar tek unë

0

Majkëll Ngo është një ndër emrat që përflitet më së shumti te Tirana. Herë për golat e shënuar dhe herë për karakterin e tij. Sulmuesi anglez, së fundmi ka treguar formë të mirë, teksa në dy ndeshjet e fundit ndaj Kamzës dhe Flamurtarit ka gjetur golin.

26-vjeçari ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka folur për disa tema. Gjiganti i sulmit ka folur për marrëdhënien me trajnerin Ardian Mema, formën që po kalon, por edhe objektivat e Tiranës si dhe ndeshjen e ardhshme ndaj Teutës.

FORMA – “Kur psikologjikisht ndihesh mirë, atëherë këtë gjë e reflekton edhe në fushë. Jam i përqendruar për të ndihmuar skuadrën. Këto janë gjërat që kanë ndryshuar te unë kohët e fundit, pasi ndihem mirë dhe po mundohem të bëj më të mirën”.

TRAJNERI MEMA – “Kur takon dikë për herë të parë, të nevojitet pak kohë për t’u njohur me të. Mema është një trajner i zoti dhe jep më të mirën për skuadrën, siç edhe unë dua të jap më të mirën time për Tiranën. Ndonjëherë në karrierën e një futbollisti ndodh që të merren vendime të gabuara, këto janë gjëra që i kam lënë pas dhe tani situata po ecin mirë. Tirana gjithashtu po arrin të fitojë dhe kjo është diçka pozitive”.

TIRANA – “Tirana është një qytet i bukur, gjithashtu dhe kjo skuadër është me histori dhe traditë. Për momentin nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, por mund t’ju them se tani jam totalisht i fokusuar për të bërë maksimumin për këtë skuadër në çdo ndeshje. Nëse bën e mirë e di se çfarë do të ndodhë edhe në të ardhmen”.

OBJEKTIVAT ME EKIPIN – “Teuta është një skuadër e fortë dhe ka një sulm të rrezikshëm. Gjithsesi unë jam gati të luaj kundër tyre dhe sigurisht t’u shënoj. Ne duam të fitojmë çdo kompeticion ku marrim pjesë. Dy fazat e para nuk shkuan mirë për ne, por tani kemi rikuperuar disi dhe shpresojmë të vazhdojmë kështu. Në Kupë, nëse vazhdojmë të fitojmë çdo ndeshje, dihet fundi”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.