Nga diletantët te… Seria C, shqiptari ngjit shkallët!

0

Pas Radës, produkt i Interit, një tjetër shqiptar, që është rritur te të rinjtë e Empolit, ka firmosur në Serinë C me skuadrën e Sambenedetezes. Quhet Katriel Islamaj dhe ka lindur në Pizë, por është me nënshtetësi shqiptare.

Ai ka firmosur për dy vjet me opsion për vitin e tretë.

Sezonin e shkuar luante në Serinë D italiane, me San Donaton, ku shënoi edhe 9 gola. Luan si mesfushor qendre dhe organizator.

Sakaq, me kohë ka shprehur dëshirën të vishet kuqezi…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.