Në Mançester nuk u luajt himni i Champions League, arsyeja është qesharake

0

Të martën në “Old Trafford” u luajt Mançester Junajtid-CSKA e Moskës, sfidë që i fitua 2-1 me përmbysje nga anglezët, por lajmi i vërtetë i mbrëmjes ishte një tjetër: para ndeshjes nuk u dëgjua himni i famshëm i Champions League, edhe pse spikeri tha që të gjithë të bëheshin gati për himnin dhe lojtarët e arbitrat ishin të rreshtuar, në pritje të himnit, që është bërë traditë para çdo takimi në Champions.

Pritje e kotë, heshtje totale nga altoparlantët e stadiumit dhe fytyra të habitura në fushë, ndërsa në stadium plasi humori, me njerëzit që kërkonin himnin (jo se u interesonte fort, por një himn nuk është ndonjë punë e vështirë për t’u vendosur).

Dakord, ndoshta kishte problem fonia në stadium? Jo, dhe këtu nis më e bukura e historisë. Shpjegimi zyrtar është: CD-ja me himnin nuk po punonte dhe muzika nuk niste, sapo i jepej Play.

Çfarë? Domethënë, në vitin 2017, ka ende njerëz që punojnë me CD dhe nuk e dinë që himnin e Champions League e gjen në Google edhe një fëmijë 5-vjeçar?

Bravo, Mançester Junajtid, bravo UEFA! Herën tjetër duhen marrë masa, duhet sjellë ndonjë orkestër tallavaje, ta ekzekutojë himnin LIVE nëse nuk punon disku!

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image