Në Angli bëjnë llogaritë për Rashicën, prestigjozja britanike: Leipzig e ka gjetur Timo Werner tjetër, Chelsea të hidhet në sulm

0

Në Angli janë të sigurtë se Milot Rashica do të jetë afrimi i skuadrës së Leipzig. Në këtë mënyrë shënjestra e disa ekipeve angleze mbetet Timo Werner. Një sulmues potent, aq i lakmuar kohët e fundit nga disa skuadra. Në këtë mënyrë llogaritë janë të thjeshta, nëse Rashica kalon te Leipzig, këta të fundit do të shesin Werner.

Të paktën kështu raporton “Mirror Football” duke sygjeruar që skuadrat e Premier League të mos e mendojnë dy herë tentativën për sulmuesin gjerman. E sidomos skuadra e Chelsea, që mbetet një nga më favoritja. Gjithësesi transferimi i Rashicës pritet të kushtoj rreth 38 milion euro dhe Leipzig mbetet në top skuadrat e interesuara./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.