Ndreca: U largova nga Teuta për minuta, ja pse zgjodha Kastriotin

0

Mbrojtësi i ri i Kastriotit, Edison Ndreca ka folur për “RTSH Sport”, ku ka zbuluar se pse zgjodhi skuadrën krutane për të vazhduar karrierën. 24-vjeçari la Teutën në kërkim të minutave dhe është i bindur se do të luajë një rol shumë të rëndësishëm te ekipi i Kastriotit.

Në fjalën e tij, Ndreca tha: “Zgjodha Kastriotin, pasi ishte oferta më e mirë që mu ofrua. Tek Teuta, kisha shumë pak hapësira dhe vendosa të transferohem te një ekip ku të kem më shumë minuta.

“Superliga është e fortë dhe ekipet nuk kanë shumë diferenca. Gjërat e vogla bëjnë diferencën dhe ne shpresojmë t’i rregullojmë këto gjëra të vogla dhe të marrim sa më shumë pikë”,- përfundoi mbrojtësi 24-vjeçar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.