Ndodh në Gjermani/ Ta zëvendësosh stadiumin me parkim, kështu tifozët mbështetën ekipin në Bundesligë

0

Nga Klaudio Ndreca

Gjermania ishte vendi i parë në Europë që guxoi të rikthente futbollin pas ndalesës për shkakun e Koronavirusit. Bundesliga e zhvilloi gjithashtu javën e parë pas pandemisë, atje ku ka pasur edhe një mbështetje me mënyrë shumë origjinale nga tifozët.

Në vendin e stadiumit ishte kthyer një parkim, ndërsa sportdashësit gjendeshin të ulur në sendiljet e makinës dhe duke ndjekur ndeshjen në një monitor të madh. Gjithashtu nuk kanë munguar asnjë thirrjet mbështetëse për ekipin e zemrës dhe valvitja e stemës së skuadrës së tyre të dashur, duke tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave europiane. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.