Naser Aliji tenton sërish në Zvicër, në provë te ekipi “shqiptar”

0
Naser Aliji, perpara ndeshjes miqesore te futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi - Marok, 0-0, e luajtur ne stadiumin e rikonstruktuar Loro Borici ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nNaser Aliji, prior a friendly match between the national teams of football , Albania - Morocco, 0-0, played at reconstructed stadium Loro Borici in Shkodra.

Naser Aliji do të tentojë të kthehet në aktivitet në pjesën e dytë të sezonit, pasi është pa punë prej verës së shkuar, kur prishi kontratën me Kaizerslauternit.

Përtej spekulimeve apo deklaratave bombastike të Sinan Idrizit (“Dua edhe Alijin në Vlorë”), Aliji nuk ka ndërmend të vijë në Shqipëri dhe po testohet te Grasshoppers.

Klubi i njohur zviceran, ku tashmë drejton Murat Jakin, ish-trajneri i Bazelit, ka në gjirin e vet shumë shqiptarë, si Qollaku, Pnishi, Brahimi, Bajrami, Kamberi e Avdijaj, ndaj duket se e ka të thjeshtë që të integrojë në ekip edhe një emër si Aliji, edhe pse natyrisht mbrojtësi i kombëtares sonë duhet të tregojë sa vlen.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image