Naser Aliji refuzoi ofertë nga Polonia

0
Naser Aliji, perpara ndeshjes miqesore te futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi - Marok, 0-0, e luajtur ne stadiumin e rikonstruktuar Loro Borici ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nNaser Aliji, prior a friendly match between the national teams of football , Albania - Morocco, 0-0, played at reconstructed stadium Loro Borici in Shkodra.

Pas Armando Sadikut, në Poloni mund të shkonte edhe Naser Aliji.

Mbrojtësi i majtë i kombëtares sonë ka marrë para pak ditësh një ofertë nga Zaglebie e Lubinit, klub pa ambicie të mëdha, ndryshe nga Legia e Sadikut.

Aliji luajti me luhatje sezonin e shkuar te Kaizerslautern dhe duket jashtë planeve këtë sezon, sepse edhe sot, në startin e kampionatit në Nurenberg, nuk është fare në skuadër. Kaizerslautern u mund 3-0, një fillim i keq i kampionatit, ku duket se Lautern ka pak shanse të luftojë për kreun.

Mbrojtësi ka kontratë deri në vitin 2019, ndaj Zaglebie shpresonte ta merrte në huazim.

Gjithsesi, vetë Aliji nuk ishte entuziast për kalimin në kampionatin polak, ndaj ka refuzuar transferimin dhe mbetet pjesë e Lauternit, për momentin.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image