Mustedanagiç thërret nga Milani, Interi dhe Juventusi

0

Për tre miqësoret në turneun që zhvillohet në Austri nga 24 prilli deri më 1 maj, ja lista e trajnerit boshnjak

 

Kombëtarja U-17 do të zhvillojë një turne miqësor në Austri, i cili pritet të fillojë në datën 24 prill deri në datën 1 Maj 2015. Janë tre ndeshje miqësore. Grumbullimi i ekipit tonë do të fillojë ditën e premte, datë 17 prill në hotel “Tropikal” dhe do të nisen në Austri në datën 24 prill. Në listën e futbollistëve të grumbulluar janë shumë lojtarë që luajnë me moshat në Itali. Plot tetë të tillë nga skuadra si Juventus, Milan e Inter, por edhe të tjera si Bolonja, Specia, Torino, Hellas Verona e kështu me radhë. Një listë me 24 futbollistë të përzgjedhur nga Xhemal Mustedanagiç.

 

Miqësoret

Shqipëri-Meksikë        (ora 15:00, 25 Prill 2015)

Shqipëri-Austri            (ora 15:00, 26 Prill 2015

Shqipëri-Brazil            (ora 17:00, 27 Prill 2015)

 

 

Lista e lojtarëve të grumbulluar

 

Emri                            Skuadra

Everest Braçe  Skënderbeu

Lirim Kastrati              Roma

Kristjan Ndoj              Brians

Anio Poçi                    ARIS

Arman Sykaj               Juventus

Stefan  Abara              Olimpiakos

Vangjel Gjerko            Skënderbeu

Geron  Toçka              Iraklis

Sokol Ymeraj              Apollonia

Frenci Qeros                Inter

Vendi Mara                 Skenderbeu

Eni Xhafaj                   Olimpiakos

Dionis Cikani              Panathinaikos

Spiro Biraku                Apollon

Igli Doko                     Panathinaikos

Sauro Selimi                Specia

Esat Kalaja                  Bolonja

Ismet Sinani                Milan

Shaban Gashi              Torino

Ledion Selahi              Anderleht

Marash Kumbulla        Verona

Kristi Kullaj                Zulte Varegen

Fatlum Kurtullaj          Vllaznia

Amer Duka                 Teuta

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.