Murinjo sulmon Sitin: I favorizon kalendari

0

Minus 13 pikë në vetëm 19 ndeshje, është e qartë që Mançester Junajtid tashmë ka vetëm shanse teorike për të fituar titullin në Premier Ligë, duke parë distancën nga Mançester Siti kryesues.

Megjithatë, Zhoze Murinjo vijon lojrat e mendjes dhe ngacmon kolegun Pep Guardiola, duke pretenduar se ka pasur një pabarazi në trajtim, për sa i përket kalendarit.

Në Lester Junajtid luajti ndeshjen e parë në 10 ditë dhe sot do të ndeshet me Bërnlin: “Nuk dua të flas fare për ato skuadra të privilegjuara, që kanë 6 ditë pushim për të festuar dhe për të përgatitur ndeshjet e ardhshme”, deklaroi Murinjo në Sky Sports, duke iu referuar faktit se Siti do të luajë nesër në Njukasëll.

Kalendari ndikon edhe te dëmtimet: “Disa skuadra e kanë bërë pushim në Krishtlindje, ne jo dhe ky është problem. Ashtu si dëmtimet në dhjetor, për shkak të ndeshjeve të shumta. Shoh lojtarë që dalin nga fusha pas 15-20 minutash, ose nuk rezistojnë dot 90 minuta. Në dhjetor është shpesh kështu”.

Jose Mourinho doesn't have the some courage as his counterpart

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image