Mund të fitohet edhe pa Ibran

0

Murinjo ankohet për kalendarin e ngjeshur, por Mançester Junajtid sot u duk shumë i freskët, në fitoren 3-1 arritur në Midëllsbrou.

Një fitore e merituar, arritur me gola nga Felaini në pjesën e parë dhe Lingard e Valencia në të dytën.

Midëllsbrou pushoi nga puna trajnerin Aitor Karanka ditët e fundit, por sot vetëm sa gjeti një gol me Gesteden, duke u zhbllokuar pas disa javësh pa shënuar. Një sinjal i mirë, por i pamjaftueshëm, për një skuadër që nuk fiton prej 11 ndeshjesh.

Pikërisht autori i golit, Gestede, mund të pezullohet me provë televizive, pasi në një sherr masiv në fundin e ndeshjes u pa të kafshonte qendërmbrojtsin mik Beili, duke bërë që të plaste një sherr masiv edhe pas ndeshjes, në tunel.

Bailly and Gestede clashed at the end of Manchester United's win at Middlesbrough

Both sets of players clashed on the pitch following the incident between Gestede and Bailly

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.