Mrekulli në frymën e fundit, Batha bën Partizanin të fluturojë

Kukësi humbi, Kamza po ashtu: Partizani kishte një rast të artë sot kundër Teutës dhe e shfrytëzoi, edhe pse me vuajtje dhe shumë fat. Të kuqtë fituan 2-1, me gol vendimtar nga Batha në minutën e 94-t, në sulmin e fundit të ndeshjes, kur arbitri Jorgji priste përfundimin e aksionit për të mbyllur ndeshjen.

Me mungesa të shumta Teuta, por skuadra durrsake a doli mbanë mirë që të ndalte çdo sulm të kuq, ndërsa në kundërsulm kërkonte të godiste dhe e bëri në minutën e 19-të, kur gjuajtja e Bilalit nga distanca nuk u ndal nga Hoxha dhe Çmajçanin nuk gaboi, duke shënuar. Gafë e Partizanit, duke nisur që nga mbulimi i Bilalit dhe deri te lënia në harresë e mesfushorit që shënoi golin.

Vetëm pak minuta më vonë Trashi doli i vetëm me Kastratin dhe barazoi, duke rikthyer qetësinë, por më pas ishte një duel pa fund dhe sulmi i kuq nuk mundi të shënonte, ndërsa Teuta sërish tentoi në kundërsulm.

Në shtesë, kur të gjithë ishin dorëzuar, Xhixhiua dërgoi një pasim për Asanin, ky i fundit në zonë dhe Batha nuk fali.

Fitore e artë, që afron ndjeshëm vendin e tretë.