Moxhi punon për Partizanin, por flet si drejtues i Juventusit

0

Luçiano Moggi është i dënuar përjetë në Itali, por gazetarët nuk i ndahen, duke e ditur se ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit përbën gjithnjë lajm. Ndonëse tani punon për llogari të Partizanit dhe tifozët e kuq presin si uji në shkretëtirë ndonjë lajm të mirë, ndonjë përforcim e ndonjë intervistë të Moxhit, ky i fundit refuzon të flasë për mediat në Shqipëri, por nga ana tjetër nuk humbet rast të flasë në Itali.

Ditët e fundit bëri bujë transferimi i Leonardo Bonuçit nga Juventusi te Milani dhe menjëherë gazetarët italianë kanë kthyer sytë nga Moxhi, ai që deri para një dekade ishte autori i lëvizjeve më të bujshme në merkato, duke shitur emra si Zidan e Inzagi pa u trembur nga zemërimi i tifozerisë.

Nuk e besoja që Bonuçi do shkonte te Milani. Unë do i thosha “Ose ik jashtë, ose qëndro aty e mos na çaj t***n. Pikë. Kështu është futbolli profesionist, nuk ka më lojtarë flamuj. Kjo është një nga të këqijat e futbollit. Është si të votosh për një deputet që i përket të majtës dhe pas zgjedhjeve e sheh që kalon tek e djathta. Pasardhësi i Bonuçit? Kaldara, i riu italian më i mirë në qarkullim. Pastaj Juve do marrë edhe De Shilion, por i duhet një mesfushor i mirë, për të ndihmuar në ndërlidhjen mbrojtje-mesfushë-sulm, edhe pse nuk i dihet, Markizio mund të kthehet në nivele të larta”, ka deklaruar Moxhi në një intervistë botuar sot në “Tuttosport”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image