Mourinho: “Zlatan Ibrahimovic eshte nje lojtar i domosdoshem edhe nese ai nuk shenon”

0

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, thotë se Zlatan Ibrahimovic është një “lojtar i madh” nqs ai shënon ose jo pasi suedezi goditi të zhytet Zorya Luhansk në Europa League.

“Ibrahimovic është një lojtar i jashtëzakonshëm”, ka thënë Mourinho për MUTV.
“Edhe në qoftë se ai nuk shënom gola, dinamika qe ai sjell në ekip, të lëvizjes dhe te organizimit ne fazes sulmuese, askush nuk mund të besoj se moshën e tij.
“Ajo që ka rëndësi është cilësia dhe cilësia e tij është e mahnitshme.”
Mourinho gjithashtu foli mbi situatën e Rooney pas rolit ndërkombëtar të Anglisë në fitoren e së enjtes, me sulmues që ka humbur terrenin e tij fillestare në dy ndeshjet e fundit.
“Rooney ishte i qeshur dhe tha se ai bëri të një asist te madh”, shtoi Mourinho.
“Ai më dha atë që skuadra e kishte nevojshme në atë kohë, e cila ishte një prani e dytë në zone. Ai është më shumë një sulmues se Juan [Mata], dhe Juan shkoi më shumë në anën e djathtë [kur Wayne erdhi].
“Ne kemi filluar lojën me një ekip shumë të mirë, dhe unë gjithashtu kisha lojtarë në stol qe mund te me japin zgjidhje per cdo problem.”

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here