“Mourinho, numri 1 në botë”

0

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, mendon se Jose Mourinho ëshë trajneri më i mirë në botë, pasi Chelsea mposhti Tottenhamin në Kupën e Ligës. “E admiroj Mourinhon. Për mua, ai është trajneri më i mirë në botë. Ishte nder që të luaja kundër tij, një ëndërr për mua. Kur isha futbollist isha përballur kundër tij dhe tani që u përballa ballë për ballë në finalen e Wembley-t ishte ëndërr. Unë kam respekt për të. Jam me fat që ai mendon të njëjtën gjë”, deklaroi Pochettino, pasi trajneri portugez tha se Spurs janë ekip fantastik.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.