Morati: Interi më i mirë, por Montela…

0

Gjithçka gati për derbin e “Madonnina”-s, i pari që do të jetë eksluzvisht kinez. i nteri dhe Milani priten të dalin dhe të luajnë ndeshjen më të rëndësishme të të gjithë sezonit, një sfidë që, për zikaltërit, po ashtu edhe për kuqezinjtë, mund të përfaqësojë një rrugë shumë të rëndësishme në optikën e kualifikimit për në Europa League edicionin e ardhshëm.

Dhe ai që e ndez akoma edhe më shumë këtë ndeshje derbi dhe që karikonn ambjentin interist është ish-presidenti i zikaltërve, Masimo Morati. “Interin e konsideroj individualisht si një skuadër me lojtarë më të mirë se Milani, edhe për trajnerin më duhet të them se është i aftë, – ka thënë Morati për Sky Sport, -. Megjithatë, më duhet të them se është një moment jo i mirë, duhet vetëm të dihet të kalohet. Nga ana tjetër Montela është një trajner shumë i mirë sepse ka arritur ta mbajë në këmbë dhe ta sjellë deri këtu këtë skuadër”, ka thënë Morati.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.