Monako refuzoi 110 mln euro për Mbapenë?

0

Sipas lajmeve që vijnë nga Spanja, Monako paska marrë një ofertë të çmendur prej 110 milionë eurosh nga Mançester Junajtid për talentin e vet Kilian Mbape, por ka refuzuar.

“Cadena Cope” raporton se Junajtid ka bërë dy oferta, fillimisht 80 milionë, dhe më pas 110 milionë për fenomenin e Monakos, duke thyer edhe rekordin prej 100 milionë eurosh që pagoi për Pol Pogbanë verën e shkuar, por klubi francez kërkon më shumë dhe shpreson që vlera e zbulimit të vitit të rritet edhe më shumë.

Gjithsesi, te Monako mohojnë: “Nuk kemi marrë ndonjëofertë të tillë dhe sidoqoftë, nuk kemi në plan ta shesim lojtarin”.

Dakord, por po të ishte e vërtetë oferta prej 110 milionë eurosh, zor se Monako do të bënte numra, ndaj dikush gënjen në këtë histori.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image