Momenti i Albi Allës, titullar ndaj Bosnje-Hercegovinës

0

Një sezon i shkëlqyer, kurorëzuar nga grumbullimi i parë me kombëtaren shqiptare, por nuk kanë fund lajmet e mira për Albi Allën.

Qendërmbrojtësi i Kukësit do të luajë titullar nesër ndaj Bosnje-Hercegovinës, duke pasur një shans të artë për të treguar sa vlen.

Është debutimi i Allës si kuqezi, pasi 24-vjeçari vetëm në fillim të vitit 2016 “zbarkoi” në Superiore duke ardhur nga futbolli grek dhe deri atëherë ishte pak i njohur në Shqipëri. Në pak më shumë se një vit, mbrojtësi i fuqishëm është bërë ndër lojtarët më të mirë në Superiore dhe tashmë ka bindur edhe De Biazin t’i besojë një vend në skuadrën kuqezi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here