Mirel Josa i afrohet edhe kupës, befasia quhet Vushtrria

0

Sot janë luajtur dy ndeshjet e mbetura në çerekfinalet e Kupës së Kosovës. Sfida më interesante luhej në Podujevë, aty ku Llapi në vështirësi priste Prishtinën kryesuese në Superligë, pozicion që deri para pak kohësh e mbante pikërisht Llapi.

Ashtu si në kampionat, Llapi vazhdon të mos fitore, sepse Prishtina e drejtuar nga Mirel Josa fitoi pas penalltive. Një ndeshje plot emocione, me Mirlind Dakun që konfirmoi se është një supertalent, sepse shënoi 2 gola, në pjesën e parë dhe në minutën e 112-të, ndërkohë që Drashko Bozhoviç ishte më i miri për miqtë, me golat në minutat e 75-të dhe 107-të.

Nga pika e bardhë më e saktë u tregua Prishtina, që fitoi 3-2.

Në ndeshjen tjetër të ditës, befasi e madhe, sepse Vushtrria fitoi 1-0 ndaj Gjilanit, në sfidën e luajtur në fushën me bar sintetik në Ferizaj, për shkak se fusha në stadiumin e Gjilanit ishte në gjendje të mjeruar, pasi aty u luajt edhe dje. Vendosi një gol nga Jetmir Topalli në minutën e 36-të, me Vushtrrinë që vazhdon të befasojë në kupë.

Kështu, Vushtrria bashkohet në gjysmëfinale me Prishtinën, Drenicën dhe Vëllaznimin.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image