Miqësoret e sotme, plot 12 gola në vetëm dy sfida

0

Faza përgatitore për disa skuadra vazhdon ende dhe sot, janë luajtur edhe dy miqësore të tjera. Pogradeci është përballur me Bilishtin, një sfidë shumë e bukur që është mbyllur me rezultatin 3-2. Të dyja ekipet i dhanë më shumë prioritet lojës së bukur sulmuese dhe rezultati e tregoi këtë gjë.

Miqësore, 28 janar 2019
Pogradeci – Bilishti 3-2

Takimi tjetër u luajt mes Partizanit B dhe skuadrës kosovare të Llapit. “Demat” u mposhtën thellë nga miqtë e Kosovës, me rezultatin 1-6. Zhdrella, Alidema dhe Januzi gjetën rrjetë në pjesën e parë, ndërsa Maksuti, Ramadani dhe Liridon Balaj vendosën rezultatin përfundimtar.

Miqësore, 28 janar 2019
Partizani B – KF Llapi 1:6

Golashënues për Llapin: Zhdrella (p) 13′, Alidema 15′, Januzi 35′, Maksuti 49′, Ramadani 73′, L. Balaj 82′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.