Milionat nuk mjaftojnë, Tevez eliminohet nga Liga e Kampioneve

0

Kinezët e kanë bërë Karlos Tevezin lojtarin më të paguar në botë, por natyrisht futbolli është lojë skuadre, për fat të mirë, dhe një fenomen nuk fiton dot i vetëm, nëse luan në një skuadër “bidonash”.

Sot Karlos Tevez zbriti në fushë me Shanghai Shenhuanë, për ndeshjen shtëpiake kundër australianëve të Brisbejn Ror, sfidë me një takim, e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Azisë.

Gjithë sytë mbi argjentinasin, por… golat i bëri Brisbejni, fitues 2-0, ndërkohë që Shanghai bëhet skuadra e parë kineze që eliminohet pa kapur fazën e grupeve në Champions, duke dalë mes fishkëllimave të publikut.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.