Milani rrëmben tjetër mesfushor, Maldini bën goditjen e dytë!

0

Milani ka bërë vetëm një blerje në këtë merkato, teksa ka siguruar shërbimet e Rade Kruniç nga Empoli për 8.5 milionë euro.

Gjithsesi, “fiksimi” i Maldinit dhe Milanit me mesfushorët duket se nuk ka përfunduar dhe blerja e dytë me sa duket do të jetë përsëri një mesfushor. Bëhet fjalë për Zhordan Veretu, për të cilin Milani duket se ka mbyllur gjithçka.

Francezi do të kalojë në “San Siro”, me Fiorentinën që do të përfitojë plot 23 milionë euro, kështu raporton “Calciomercato”. 26-vjeçari ishte një ndër më të mirët për vjollcët sezonin e shkuar, si dhe ishte mesfushori i dytë në Serie A pas Pjaniç për numër pasimesh të sakta.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.