“Milani nuk ka stabilitet dhe organizim”/ Biglia me kritika për kuqezinjtë: Mund të rikthem në Argjentinë

0

Gjendjen e vështirë që skuadra e Milan po kalon vitet e fundit nuk e fshehin dot as lojtarët. Madje ka nga ata që e pranojnë hapur dhe nuk druhen të japin kritika për klubin italian. Së fundmi mesfushori Lucas Biglia ka shprehur kritika ndaj skuadrës së tij sa i përket stabiliteti dhe organizimit të kuqezinjëve. Sipas tij ndërrimi i shpesht i pronësisë nuk i shërben askujt duke menduar edhe largimin nga skuadra. Të paktën kushti është shprehur ai në një intervistë dhënë se fundmi, madje duke menduar edhe rikthimin në Argjentinë.

“Unë jam duke vlerësuar të ardhmen time dhe nuk do të përjashtoj mundësinë e rikthimit për të luajtur në Argjentinë. Që kur arrita, klubi tashmë ka ndryshuar pronësinë dy herë. Milani do të rikthehet sërish të jetë Milan, kur të ketë stabilitet dhe organizim brenda klubit. Ata do të jenë një nga superfuqitë evropiane ashtu si kanë qenë, por do të kërkojë kohë”-ka thënë mesfushori./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.