Milani i ri e nis nga Fabregas e Keita

0

Sezoni nuk ka përfunduar ende, por zyrtarizimi i kalimit të Milanit në duart e kinezit Jonghong Li ka bërë që të shpërthejë merkatoja, të paktën nëpër gazeta e internet.

Në Italia tashmë zbulojnë planet e Milanit për në verë dhe sipas Gazzetta dello Sport pronarët e rinj kinezë po mendojnë për disa blerje të mëdha, për të rikthyer entuziazmin në Milano dhe për të treguar sa seriozë janë.

Buxheti për merkaton do të jetë i konsiderueshëm, deri në 150 milionë euro, ndërsa dy janë objektivat e mëdhenj për momentin: Sesk Fabregas i Çelsit dhe Keita i Lacios kanë dhënë “OK” për transferimin në Milano, gjithnjë sipas Gazzetta-s.

Për këtë të fundit duhet gjetur marrëveshja edhe me Lacion, ndaj po ndiqen me interes edhe dy supertalente si Berardi (Sassuolo) e Bernardeski (Fiorentina).

Për sa i përket mbrojtjes, Kolashinac i Shalkes duket se ka gjetur marrëveshjen me Evertonin, ndërsa Milani është gati të rikthehet në sulm për argjentinasin Musakio të Vijarealit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.