Milani është për turp, Juventusi të shkatërron me “HDR” për herë të parë

Milani është për turp në Itali, ndërsa këtë herë nuk ka arritur të fitojë me Sasulon. Ndeshja është mbyllur në një barazim pa gola dhe ndodhet në mesin e renditjes, duke qenë shumë larg edhe vendit që të dërgon në “Europa League”.

Ndërkohë Juventusi ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Udinezes, në një ndeshje që e kishte në dorë në 90 në minuta. Për herë të parë bardhezinjtë kanë luajture nga minuta e parë me Higuain-Ronaldo-Dibala. Frytet u dhanë menjëherë, teksa dopieta e Ronaldos dhe goli i Bonuçit vendosi historinë e takimit. /Sport Ekspres/