Mikoli rrezikon burgun

0

Ka shënuar mbi 100 gola në Serinë A dhe ka luajtur edhe te Juventusi e Fiorentina, por karrierën e vet e ka bazuar sidomos në klubet e jugut, Leçe e Palermo.

Aty Mikoli ka gjetur vetvetem, por edhe miqësi të rrezikshme, që e kanë futur në telashe.

Ish-sulmuesi i kombëtares italiane tashmë rrezikon burgun, me akuzën e zhvatjes me metoda mafioze.

Një histiri e vjetër: Mikoli i kishte kërkuar një nder djalit të një bosi mafioz, për të rikuperuar 12 mijë euro që i detyroheshin një mikut të tij. Tani Prokuroria e Palermos ka rihapur çështjen dhe ka kërkuar 4 vite burg për Mikolin, i cili nga ana e vet ka mohuar çdo lloj përfshirjeje në atë histori për të cilën akuzohet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here