Mezani po mendon për titullarët, afron debutimi i Rexhinaldos

0

Rexhinaldo është gati të luajë ndeshjen e parë me Laçin, ndërkohë që mbetet në dyshim shkodrani i mbrojtjes Fangaj

Valdimir Prenga

Sot Laçi do t’i rikthehet përgatitjet dhe fokusi do të jetë i tëri te ndeshja me Skënderbeun ditën e enjte në Korçë. Kurbinasit vijnë në këtë takim me moralin lart pas asaj fitoreje të marrë në shtëpi me Vllazninë, ndërkohë që ditën e diel trajneri Mezani ka parë skuadrën e tij në një ndeshje kontrolli. Vlonjati po mendon për formacionin që do të zbresë në fushë nga minuta e parë, ndërkohë që java që u mbyll i ka shërbyer atij për të njohur edhe më mirë skuadrën e tij. Pavarësisht faktit që kishte patur mundësinë ta shihte Laçin në TV, kjo ka qenë një periudhe shumë e vlefshme për të mësuar edhe më shumë potencialin e ekipit të tij.

FORMACIONI – Ndaj Vllaznisë nuk kishte ndryshime nga përballjet e mëparshme, ndërkohë që spikati i riu Xhixha, titullar në të dytin takim radhazi. 19-vjeçari shënoi dy gola, por tashmë është kthyer Rexhinaldo, i cili ka lënë pas dëmtimin dhe është i gatshëm të debutojë me bardhezinjtë. Në ndeshjen e kontrollit në momente të ndryshme si titullarë janë përfshirë mbrojtësi Arbër Shala, mesfushori Regi Lushkja dhe ish-sulmuesi i Luftëtarit. Gjatë këtyre ditëve trajneri Mezani do kërkojë t’i japë fund dilemave për formacionin titullar dhe vetëm të mërkurën do mund të mësohet se kush do ta nisë nga minuta e parë ndaj Skënderbeut. Edhe para ndeshjes me Vllazninë pati disa prova, me Uzunin të provuar në majën e sulmit dhe Shalën në krahun e majtë të mesfushës. Në fund në fushë zbriti Xhixha në sulm dhe beratasi mori pozicionin e tij të zakonshëm në mesfushë. Momentalisht grupi i futbollistëve është thuajse i plotë dhe i vetmi lojtar që ka shfaqur probleme ka qenë mbrojtësi Abdurrahman Fangaj. Gjendja e shkodranit do të shikohet këto ditë për t’u vendosur nëse do të jetë në dispozicion të Mezanit të enjten.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image