Mesit i hiqet dënimi me një arsyetim qesharak

1
Argentina s Lionel Messi speaks with the linesman during their 2018 FIFA World Cup qualifier football match against Chile at the Monumental stadium in Buenos Aires Argentina on March 23 2017 AFP PHOTO Juan Mabromata

Lionel Mesi u dënua me 4 ndeshje pezullim në arenën ndërkombëtare, pas ndeshjes Argjentinë- Kili, ku ofendoi arbitrin.

Pamjet filmike gozhduan yllin argjentinas, pasi u pa duke i thënë “La concha de tu madre” njërit prej arbitrave, që pak a shumë përkthehet “vafsh në të sat’ëme”.

Megjithat, ditët e fundit apelimi urgjent i Argjentinës në FIFA ka pasur sukses dhe Mesit i është hequr pezullimi.

Ajo që bën përshtypje është arsyetimi për heqjen e dënimit: “Mesi ishte duke biseduar në mënyrë jo agresive me arbitrin dhe fjalori i përdorur prej tij ishte në rangun e bisedës normale, pa ofendim”.

SHPËRNDAJE

1 KOMENT

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image