Mesi mbush 500, legjenda vazhdon

0

Lionel Mesi ka vendosur rekorde pa fund dhe tashmë thjesht pasuron historinë e tij legjendare. Ylli argjentinas luajti dje ndaj Sporting Gihonit ndeshjen numër 500 si titullar me Barcelonën, duke shënuar sërish e duke mbajtur shiritin e kapitenit.

Liga

 • 326 ndeshje
 • 313 gola
 • 131 asiste

Kupa e Mbretit

 • 50 ndeshje
 • 36 gola
 • 23 asiste

Champions League

 • 103 ndeshje
 • 89 gola
 • 25 asiste

Superkupa e Spanjës

 • 13 ndeshje
 • 12 gola
 • 4 asiste

Superkupa e Europës

 • 4 ndeshje
 • 3 gola
 •  2 asiste

Botërori i Klubeve

 • 4 ndeshje
 • 4 gola
 • 1 asist

TOTAL

 • 500 ndeshje
 • 457 gola
 • 186 asiste
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.