Merr fund, Douglas Kosta te Juventus

0

Operacioni për transferimin e Douglas Kostës te Bajerni është kryer me sukses dhe braziliani është i Juventusit.

Bisedimet me drejtuesit e Bajernit kanë ecur shkëlqyeshëm dhe kjo e lejoi Bajernin të merrte Hamesin nga Bajerni.

Douglas Kosta kalon te Juventusi në huazim për 6 milionë euro, ndërsa do të bëhet detyrimisht bardhezi për 40 milionë euro të tjera, nëse përmbushen disa kushte, si numri i aktivizimeve, shkruan gianlucadimarzio.com.

Anësori i kombëtares së Brazilit do të jetë që sot në Torino, ku nesër do të kryejë kontrollet mjekësore.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image