Merkato e janarit | Lëvizje intensive, ja si kanë ndryshuar skuadrat deri tani!

0

Pjesa e parë e sezonit është mbyllur dhe skuadrat e Superiores kanë nisur lëvizjet e para në merkato. Momentalisht ka më së shumti largime dhe Kastrioti është klubi rekordmen.  SportEkspres.com ju sjell më poshtë lëvizjet e deritanishme të bëra nga klubet e Superiores.

LËVIZJET E MERKATOS SË JANARIT

PARTIZANI
Afrime: Fatjon Jusufi (Renova), Alesio Hyseni (Flamurtari), Lum Rexhepi (KuPS) ; Largime: Alma Abo Uakili, Renato Gojkoviç (Mostar), Rron Statovci (Llapi)

KUKËSI
Afrime: Eduart Rroca (Luftëtari), Kristi Joti (Tomori – rikthim nga huazimi), Vasil Shkurtaj (Luftëtari), Faton Xhemaili (Radnik Surdulica) ; Largime: Haris Harba, Dino Shpehar, Vangjel Zguro (Chattanooga Red Wolves SC), Donjet Shkodra

TEUTA
Afrime: Erlis Frashëri (Kamza) ; Largime: Bojan Gjorgievski, Arsid Kruja (Vllaznia), Jurgen Peqini (Erzeni), Jurgen Vogli (Egnatia), Edison Ndreca (Kastrioti)

LAÇI
Afrime: Edmir Sali (Flamurtari), Irlian Ceka (Sambedetenese), Enis Çokaj (Lokomotiva Zagreb – huazim); Largime: Klevis Hasanbelli (Turbina – huazim), Andi Hadroj, Xhevahir Sukaj, Marjan Altiparmakovski

SKËNDERBEU
Afrime: Elmir Asani (Mauerwerk Sport Admira), Shqiprim Taipi (Shkëndija Tetovë); Largime: Realdo Fili (Luftëtari)

FLAMURTARI
Afrime: Lejdi Liçaj (Luftëtari)-; Largime: Alesio Hyseni (Partizani), Kristian Sirgi (Dunarea Kalarashi), Edmir Sali (Laçi)

LUFTËTARI
Afrime: Realdo Fili (Skënderbeu) , Mërgim Neziri (Petrolul Ploeshti); Largime: Eduart Rroca (Kukësi), Lejdi Liçaj (Flamurtari), Vasil Shkurtaj (Kukësi), Ivan Jakovljevic, Vladan Milosavljev (Tyumen)

TIRANA
Afrime: – ; Largime: Dejan Blazhevski (Rabotniçki), Sedat Berisha (Drita)

KAMZA
Afrime: David Izazola Ramirez (Atlante – huazim), Arbër Shala (Drita – huazim) , Elidon Selaci (Burreli); Largime: Erlis Frashëri (Teuta), Armand Rami (Kastrioti), Ognjen Roloviç, Mario Kirev (Drita),  Xhuljan Turhani (Vora – huazim)

KASTRIOTI
Afrime: Edison Ndreca (Teuta), Armand Rami (Kamza), Brunild Pepa (Gjilani) ; Largime: Aleksandros Rahim (Egaleo AO), Pablo Gajego (CD Teruel), Mba Duval, Preston Tabertetaka, Enou Nkembe, Klajdi Kuka (Vora), Xhynejt Çutra (Turbina) , Vilson Lila (Gjilani), Sokol Mziu (Besa), David Domgjoni, Çarles Atsina, Nikola Stijepoviç (Torpedo Kutaisi), Leonid Varfi (Burreli), Skënder Lilaj (Vora)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.