Merkato e çmendur, Dortmundi zyrtarizon blerjen e dytë!

0

Borusia e Dortmundit duket se e ka nisur me marshin e pestë merkaton. Pasi zyrtarizoi një ditë më parë blerjen e Niko Shulc nga Hofenhajm, sot vjen zyrtarizimi i një tjetër goditje, akoma më e bujshme se ajo e mbrojtësit.

Torgan Hazard është lojtari më i ri i Borusias, me belgun që u ble për gati 28 milionë euro nga Gladbahu. 26-vjeçari ishte përfolur prej kohësh për një kalim në “Iduna Park” dhe tashmë gjithçka është bërë zyrtare.

Mesfushori i avancuar ka firmosur një kontratë që do e mbajë të lidhur me klubin verdhezi deri në vitin 2024. Goditje e zgjuar dhe e bujshme e Dortmundit…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.