Mercedesi është perfekt, por Fetel shkëputet sërish në krye

0

 Mercedesi bën ligjin edhe në Çmimin e Madh të Austrisë, duke triumfuar për të katërtën garë rresht.

Sot e ka pasur radhën Valteri Botas që ta mbyllë në krye, duke arritur fitoren e dytë në karrierë.

Sebastian Fetel provoi ta parakalonte në fund të garës, por nuk ia doli, duke e mbyllur i dyti dhe duke u shkëputur edhe më shumë nga Ljuis Hamilton, i katërti sot, pas Daniel Riçardos, në podium për të pestën garë rresht.

Fetel mbetet i pari në renditje, me 171 pikë, ndërsa Hamilton ndjek me 20 pikë më pak. I treti, me 156 pikë, Botas.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image