Mbaroi euforia, apo mbaruan paratë te Milani?

0

Prej verës, kur Milani kaloi nga Silvio Berluskoni te Li Jonghong dhe investitorët e tjerë kinezë, thuajse çdo javë në media flitej se pronarët e rinj nuk kishin para. Më pas, u sqarua që ishte marrë një hua e mjaftueshme për të mbyllur operacionin, por edhe për të kompletuar blerjen e klubit. Blerjet, me rreth 200 milionë euro, u mbyllën gojën skeptikëve, por mjafton një moment i keq në aspektin sportiv, që të dalin në skenë historitë e vjetra.

Sipas mediave në Itali, burime pranë Milanit zbulojnë se bllokimi i investimeve na klubet e futbollit jashtë Kine ka vënë në vështirësi të mëdha Li Jonghong, i cili po kërkon partnerë investimesh, për të shlyer borxhin prej mbi 300 milionë euro që duhet paguar deri në tetor 2018.

Ndërkaq, mund të merret një hua tjetër, duke e zhytur edhe më shumë Milanin në borxhe. Natyrisht, Milani mohon gjithçka, por të shohim, koha do ta tregojë kush gënjen.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image