Mbapé magjeps të gjithë, nga U-19 direkt në kombëtaren e Francës

0

Deri para pak muajsh e njihnin pak njerëz në Francë dhe luante me kombëtaren U-19, tani Kilian Mbapé është njeriu i momentit.

Ylli i Monakos shkëlqeu edhe dje ndaj Mançester Sitit dhe tashmë duket qartë që ka një të ardhme të madhe.

Edhe trajneri i Francës, Didjë Deshamp, është bindur se djaloshi me origjinë nga Kameruni është gati për kombëtaren, ndaj e ka grumbulluar, duke bërë që Mbapé, i ditëlindjes 1998, të mos luajë asnjë ndeshje me kombëtaren U-21.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image