Mavraj: Do të kishte qenë ëndërr të luaja për Gjermaninë

0

Kohë më parë, Redi Jupi, ish-trajneri i U-21, në konferencën për shtyp teksa ishte me Shpresat, tha se “lojtarët që erdhën te Shqipëria e bënë sepse ishte zgjedhje e dytë, pra nuk u morrën nga kombëtaret e vendeve ku u rritën dhe zhvilluan”. Kjo deklaratë u përfol shumë, teksa sigurisht që është e vërteta e fshehur dhe ajo që tashmë dimë. Nga Lorik Cana me Francën (që refuzoi Zvicrën) te Taulant Xhaka me Zvicrën e duke vazhduar më tej, me Mërgim Mavrajn, që dëshironte të vishte fanellën e Gjermanisë. Këtë e bëri me dije edhe në një mbledhje me tifozët e Hamburgut, teksa tha me shaka se “isha shumë i keq për Gjermaninë… Do të kishte qenë ëndërr të luaja për ata, por ja që nuk u realizua”.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.