Mashtrimi i madh, gruaja e Esienit falimenton Komon

0

Para tre muajsh bëri bujë në Itali lajmi se Komon e bleu bashkëshortja e mesfushorit të njohur ganez Majkëll Esien, për 237 mijë euro.

Premtoi se do ta ngjiste Komon në Serinë B, pagoi 210 mijë euro për pagat e marsit dhe prillit, prezantoi trajnerin Mark Juliano, por mbaroi me aq dhe tani gjithçka ka rezultuar një mashtrim i madh.

Pagat e majit dhe qershorit nuk po duken, afati i fundit ka qenë sot dhe Komo ditët e ardhshme do të detyrohet të regjistrohet në Serinë D, tek amatorët.

Në Serinë D regjistrimi kushton vetëm 50.000 euro, por pagat e prapambetura duhen paguar të gjitha, përndryshe do të kalohet në falimentim dhe klubi italian do të shuhet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image