Marsial bën Ronaldon, Man Utd mposht Realin pas penalltive të çmendura

0

Ndeshja e radhës në International Champions Cup në Amerikën e Veriut vendosi përballë mbrëmë Mançester Junajtid me Realin e Madridit, në Santa Klara të Kalifornisë. Stadiumi i nuk ishte aspak plot, edhe pse shifrat zyrtare flisnin për 65 mijë bileta të shitura, nga 68 mijë vende që ka Levi’s Stadium. Mungoi Kristiano Ronaldo, i impenjuar me fushata publicitare në Kinë, ndaj interesimi nuk ishte ai normali.

Reali luante miqësoren e parë sezonale, ndërsa Man Utd deri tani kishte mposhtur LA Galaksi 5-2, Real Solt Lejk 2-1 dhe Mançester Sitin 2-0.

Në fushë, Mançester Junajtid e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0, me një gol të shënuar nga Xhesi Lingard në shtesë, por ishte Antoni Marsial ai që mahniti me disa triblime fantastike, para se të shërbente për autorin e golit. Ishte perla e vetme në një pjesë të parë të varfër.

Në pjesën e dytë të dyja palët ndërruan gjithë formacionin dhe loja u bë më e bukur. Në minutën e 69të Reali fitoi një 11-metërsh (Lindelof pengoi Teo Hernandezin), që e shënoi Kasemiro.

Pa fitues, u nevojit gjuajtja e penalltive dhe aty erdhi çudia: Marsial, Kovaçiç, MekTominej, Oskar, Lindelof, Hernandez dhe në fund Kasemiro gabuan, ndërsa shënuan vetëm Mkitarjan, Quezada dhe Blind.

Në këtë mënyrë, pas 10 penalltive, Man Utd fitoi 2-1, duke shkuar në kuotën e 5 pikëve në 2 ndeshje në International Champions Cup, ku të mërkurën do të ndeshet me Barcelonën, ndërsa Reali me Mançester Sitin.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image