Marselo rinovon me Realin deri në vitin 2022

0

Ylli i Realit të Madridit, Marselo ka nënshkruar një kontratë të re me gjigantët spanjollë deri në vitin 2022.

Mbrojtësi i majtë ka firmosur një kontratë të re 5-vjeçare me klubin spanjoll. 29-vjeçari i madrilenëve luan për Realin që nga viti 2007. Lajmin për rinovimin e Marselos e ka bërë të ditur vetë klubi spanjoll më herët gjatë ditës.

Në komunikatën e klubit të Realit thuhet: “Reali i Madridit dhe Marselo kanë zgjatur kontratën e brazilianit me klubin deri në vitin 2022. Marselo do të dalë të enjten përpara medieve në stadiumin Santiago Bernabeu.”

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image