Marselino: Si Atletiko? Uroj, por do vuajmë!

0

Trajneri i Vijarrealit, Marselino Garsia Toral, pret një Liverpul të frikshëm sonte në mbrëmje në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen në Ligën e Evropës. Vijarrealit të tij i duhet të mbrojë 1-0 të sigluar në ndeshjen e parë. Ai ka marrë shembullin e Atletikos duke deklaruar se uron që në fund të ketë të njëjtin fat si dhe madrilenët që arritën të mbijetonin në ferrin e Mynihut.

Ndjesia – “Jemi të nkënaqur që ndodhi në gjysëmfinalen e Ligës së Evropës. Duhet të bëjmë një ndehsje të madhe nëse duam të shkojmë në finale. Ne kemi shanset tona dhe do të përpiqemi t’i shfrytëzojmë”.

“Anfield” – “Nuk e njohim këtë stadium, por do të jetë një kënaqësi që do të luajmë në këtë impiant. Gjithsesi jemi të përgatitur. Do të ishte një kënaqssi e madhe nëse do të arrinim finalen pikërisht në këtë stadium mitik”.

Ndeshja e karrierës – “Mendoj se Vijarreali ka zhvilluar mjaft ndeshje të mëdha dhe të rëndësishme. Gjithsesi vijmë të qetë në këtë takim pasi kemi siguruar një vend në Champions në sezonin e ardhshëm. Ndaj do të bëjmë gjithçka për të shkuar në finale”.

Atletiko – “Shpresoj të kemi të njëjtin fat si ata. Për këtë do të na duhet të vuajmë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.