Markizio prezantohet në Rusi, zbret menjëherë në fushë

0

Klaudio Markizio u largua nga Juventuesi në vitet e fundit të karrierës. Edhe pse mesfushori nuk e kishte menduar ndarjen nga “Zonja e Vjetër”, jo gjithçka shkoi sipas planit dhe në fund erdhi divorci. Nga Italia në Rusi, ishte skuadra e zenitit që e priti me shumë dashuri 32-vjeçarin.

Dje ka ardhur dhe prezantimi zyrtar, i cili ishte jo i zakontë, pasi menjëherë pasi pozoi me skuadrën e re, u aktivizua në miqësoren ndaj skuadrës së Kairat Almatit. në fund skuadra e tij arriti që të triumfonte me rezultatin minimal 1-0.

Markizio do të mbajë numrin 10 tek Zeniti dhe shihet si një nga goditjet e kësaj vere. Një aventurë e re në Rusi për italianin, i vili tani duhet të harrojë bardhezinjtë me të cilët luajti “një jetë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.