Markizio jashtë Italisë, Juventusi befasohet!

0

Lënia jashtë liste e Klaudio Markizios, që në kombëtaren e Italisë ka pasur gjithmonë një vend të veçantë dhe të garantuar, ka lënë disi të habitur drejtuesit e Juventusit, saqë Bepe Marota, drejtori i përgjithshëm, ditën e djeshme, përpara ndeshjes në Xhenova ndaj Sampdorias, tha: “Nuk e prisja që Markizio të mbetej jashtë, por Ventura do të ketë vlerësuar gjendjen e tij fizike jo të mirë”. Megjithate, shihet si “divorc” përfundimtar me lojtarin bardhezi, që për vite ka qene pjesë e “axurrëve”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.