Mançini: Shpresoj që Interi të bëjë një superndeshje

0

Vendi i parë në klasifikim, +2 nga Lokomotiva e Moskës pas 12 javëve për Zenitin e Roberto Mançinit. Një start i mirë në eksperiencën e tij ruse për ish-trajnerin e Interit. I intervistuar nga “Corriere della Sera”, trajneri italian ka komentuar kështu derbin.

DERBI- “Mos më bëni të them parashikime, por shpresoj që Interi të bëjë një ndeshje të bukur. Zikaltërit e kanë nisur mirë, sepse janë një skuadër e fortë, që ka ndryshuar më pak sesa Milani. Kuqezinjtë tani vuajnë më shumë. Duhet kohë që gjithçka të shkojë në anën e duhur dhe mekanizmat të nisin të funksionojnë. Kjo do të jetë ndeshja më e fortë, presioni do të jetë i pranishëm. Por, në fund vlen gjithmonë tre pikë. Sigurisht, nëse Interi fiton u ikën me 10 pikë kuqezinjve. Kjo nis të bëhet me të vërtetë një distancë e madhe. Për këtë arsye besoj se Milani rrezikon diçka më shumë”.

TITULLI – “Napoli është skuadra që ka më shumë vazhdimësi, ka ndryshuar pak dhe ka asimiluar lojën e Sarrit. Juventusi është gjithnjë më i forti. Pastaj janë të tjerat. Roma, Interi dhe Milani. Pa harruar Lacion që shqetëson të gjithë prej shumë kohësh”.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image