Manchester zgjedh,United vs City?Jo eshte Mourinho vs Guardiola

0

Ne Angli eshte nje sfide mes Jose Mourinho”Makiaveli” portugez por kemi edhe Pep Guardiola nje vizionar me nje klas te padiskutueshem.Ky eshte derby pra,me i kushtueshmi i historise.Sipas Times 22 lojtaret qe pritet te jene ne fushe do te kene nje vlere mbi 700 milione euro per te mos folur per pagat e trajnereve te cilat se bashke arrijne vleren e rreth 40 milione euro

SFIDA-Eshte zhvendosur nga United vs City ne Mou vs Pep dhe me pas vje pjesa tjeter.Anglia eshte gati te shijoje keta dy trajnere te magjishem.Pak mundesi ka qe te perseriten skenat si ne Madrid duke pare kulturen e futbollit ne Angli

PERBALLJA-Sfida do te drejtohet nga albitri me i mire anglez per momentin,Mark Clattenburg,albitri qe drejtoi finalen  e Euro 2016 France-Portugali.Clattenburg nuk pyet per njeri,ndoshta nuk eshte albitri me me i mire ne aspektin teknik por di te menaxhoje situatat e veshtira.Mou-Pep eshte nje “patate e nxehte” por askush si ai ne Angli nuk mund te kontrolloje me mire duelet e forta

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image