Malota dhe prapaskenat e merkatos, Firat “ngacmon” Kamzën

0

Renato Malota një ditë më parë nuk doli në tsërvitje me Vllazninsë, ndërkohë që te Kamza e duan qendërmbrojtësin. Gjithsesi në Shkodër kërkojnë të mohojnë gjithçka, teksa ka folur drejtori sportiv Engin Firat.

“Lajmet për një ofertë për futbollistin Renato Malota nga Klubi i Kamzës nuk janë të vërteta. Gjithsesi, unë nuk mendoj se ndonjë nga lojtarët tanë dëshiron të largohet nga Vllaznia, sepse asnjë nuk na e ka shprehur një dëshirë të tillë”, është shprehur Firat për faqen zyrtare të Vllaznisë.

Turku më tej “ngacmon” Kamzën, teksa ka shtuar: “Disa agjentë të lojtarëve më kanë thirrur, duke më ofruar lojtarë nga Klubi i Kamzës, të cilët dëshirojnë të vijnë tek Vllaznia. Por për shkak të arsyeve etike nuk kam treguar interes, sepse siç dihet ne do të luajmë në 23 janar në Kupë kundër Kamzës”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.