Mallkimi vazhdon, Totenhemi humbet edhe një tjetër yll

Situata është mjaft e ndërlikuar për trajnerin Poçetino, aq më shumë që po afron Champions League

0

Viti i ri ka nisur shumë keq për Totenhemin, që nga java në javë po humbet titullarë të rëndësishëm, ndërkohë që klubi nuk po bën asnjë lëvizje në merkato.

Kapiteni i Anglisë Herri Kejn u dëmtua në sfidën kundër Mançester Junajtid këtë muaj dhe pritet të kthehet në mars, ndërsa sulmuesi Heung-min Son është me Korenë e Jugut në Kupën e Azisë dhe do të mungojë disa javë.

Kane was injured during Spurs' defeat to Man Utd earlier this month

Tani vjen goditja e radhës: mesfushori Dele Alli ka pësuar një dëmtim në kofshë dhe pas kontrolleve mjekësore, klubi ka bërë të ditur se ylli i kombëtares angleze do të mungojë të paktën deri në mars.

Këtë të enjte Totenhemi do të përballet me Çelsin në gjysmëfinalen e kthimit për Kupën e Ligës, ku i duhet të mbrojë avantazhin 1-0 nga ndeshja e vajtjes.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.