Mahnit Finlanda, “dajak” Greqisë dhe ngjitje në Ligën B!

0

Finlanda është surpriza e madhe e Nations League në Ligën C, sepse skuadra nordike ka bërë diçka spektakolare, duke fituar grupin e vet pa qenë nevoja t’i luajë dy ndeshjet e fundit.

Sot Finlanda mundi 2-0 Greqinë me një paraqitje mbresëlënse, ashtu si në tre ndeshjet e mëparshme, sepse ka 12 pikë dhe asnjë gol të pësuar.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola dhe Greqia kishte detyrimin minimal të mos mundej në Tampere, ndërkohë që në Finlandë nuk ka fituar kurrë.

Ndonëse favorite në letër, skuadra helene u dërrmua nga goli i Soirit sapo nisi pjesa e dytë, ndërsa Kamara në minutën e 89-të bëri të shpërthente festa në Finlandë, aty ku tashmë ëndërrojnë një vend në Europianin 2020, edhe pse ka ende shumë rrugë përpara.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.