Lumë interesimesh për Gentian Selmanin, i bashkohet edhe ekipi tjetër që luan në elitën e Turqisë

0

Nga Klaudio Ndreca

Gentian Selmani ka pasur shumë vlerësime të mëdha përgjatë kësaj kohe për sezonin që ka zhvilluar me Menemesporin. Që në muajin janar ka pasur shumë interesime për gardianin shqiptar, mes të cilave edhe nga Serie A.

Por ajo që u mendua ishte pritja për të marrë më tepër në kohë për të vendosur, nga ana tjetër duke e rritur edhe vlerën e kartonit. Së fundmi mediat turke raportojnë se kësaj gare për të nënshkruar me këtë lojtar është edhe Konyaspori.

Këta të fundit po kërkojnë të përforcojnë portën, ndërsa aktualisht janë një moment krize dhe duke luftuar për mbijetesë. Shanset për Selmanin janë që të shkojë shumë më lartë, por në një listë të gjatë interesimesh, tani kemi edhe Konyasporin në garë. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.